🇮🇹 Taliansko (Kampánia)
ALBICOCCATORTA
Marhuľový koláč · 450 g
Tradičný taliansky marhuľový koláč z regiónu Kampánia. Jemné cesto s vysokým podielom čerstvých vajec objíma šťavnatú marhuľovú náplň, ktorá si zachováva natuurnú chuť a farbu slnkom dozretých marhuľ. Pečený podľa starej rodinnej receptúry, ktorá sa v pekárni Alb Gold odovzdáva z generácie na generáciu.
2
Chutovy profil
Jemné, krehké cesto so šťavnatou náplňou, ktorá nie je príliš sladká, ale krásne vyvážená s prirodzenou kyslinkavosťou ovocia. Tóny zrelých marhuľ a čerstvého pečiva.
3
Pouzitie a tipy
- Podávajte mierne vlažný alebo izbovej teploty s šálkou cappuccina alebo poobedného čaju
- Dokonale sa hodí na slávnostné príležitosti a rodinné stretnutia
- Skvelý je s lyžičkou mascarpone alebo šľahačky
- Koláč si zachováva svoju šťavnatosť aj niekoľko dní po otvorení v chlade
4
Zlozenie
Marhuľová náplň 40% (marhuľe, cukor, glukózový sirup, zahusťovadlo: pektín, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, konzervant: sorban draselný), pšeničná múka, cukor,čerstvé vajcia12%, rastlinný olej (slnečnicový),mlieko, kypriaci prášok (difosforečnan disodný, hydrogenuhličitan sodný, pšeničná múka), soľ, prírodná vanilková aróma
⚠️ Obsahuje:Lepok (pšenica), vajcia, mlieko Moze obsahovat stopy: Orechy, sója
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 1456 kJ / 348 kcal |
| Tuky | 12 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 2,1 g |
| Sacharidy | 54 g |
| z toho cukry | 32 g |
| Bielkoviny | 5,2 g |
| Soľ | 0,45 g |
6
Skladovanie
Uchovávajte v chlade. Koláč si zachováva svoju šťavnatosť aj niekoľko dní po otvorení.
7
.png)