🇮🇹 Taliansko
AstoriaProsecco DOC Treviso
Prosecco DOC Treviso
Elegantné umivé vino z vinohradníckej oblasti Treviso v regióne Veneto. Vyrobené z odrody Glera pestovanej na rodných pôdach medzi Benátkami a Dolomitmi. Charakterizuje sa jemnou perlivosťou, ovocnou vôňou a harmonickou chuťou s príjemnou mineralitou.
2
Chutovy profil
Suchý až polosuchý prosecco s príjemnou jemnou perlivosťou. Ovocná vôňa zrelých jabĺk, hrušiek a jemných kvetinových tónov s nádychom citrusov. Na poschodí lahod jazyku a zanecháva dlhotrvajúcu ovocnú chuť s minerálnymi tónmi.
3
Pouzitie a tipy
- Podávajte vychladené na 6-8°C v klasických pohároch na umivé vino
- Ideálne k ľahkým predjedlám, morským plodom, carpacciu a insalate caprese
- Vynikne pri aperitive s talianskymi antipasti
- Vhodné na slávnostné chvíle aj na každodennú oslavu dobrého života
4
Zlozenie
Vino (odroda Glera), Oxid siričitý
⚠️ Obsahuje:Obsahuje **siričitany**
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 290 kJ / 69 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 2,5 g |
| z toho cukry | 2,5 g |
| Bielkoviny | 0,1 g |
| Soľ | 0,01 g |
| Alkohol | 11% obj. |
6
Skladovanie
7
.png)