🇮🇹 Taliansko
Pesto Arrabbiata Conserve dellaNonna
Pikantná talianska omáčka · 190 g
Pikantná talianska omáčka, ktorá spája tradičnú receptúru s ohnivou chuťou červených chilli papričiek. Autentická specialita pochádza z talianskej kuchyne, kde sa po generácie pripravuje podľa osvedčených receptov plných čerstvých surovín.
2
Chutovy profil
Intenzívna chuť s vôňou červených papričiek a cesnaku. Chuť príjemne pichľavá, no nie pálivá, dokonale vyvažuje slanosť parmezánu a olivového oleja.
3
Pouzitie a tipy
- Primiešajte k čerstvo uvareným cestám - najlepšie k penne alebo spaghetti
- Použite ako základ na pizzu namiesto klasického paradajkového základu
- Podávajte ako dip k chrumkavému pečivu, grissinam alebo do sendvičov a wrap roliek
- Otvorené balenie uchovávajte v chladničke a spotrebujte do niekoľkých dní
4
Zlozenie
Paradajky, Slnečnicový olej, Sušené paradajky (8%), Olivový olej (5%), Chilli papričky (2%), Cesnak, Soľ, Bazalka, Oregano, Kyselina citrónová
⚠️ Moze obsahovat stopy: Môže obsahovať stopy **mlieka**, **obilnín obsahujúcich lepok**, **vajec**, **orechov**
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 1046 kJ / 253 kcal |
| Tuky | 23 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 2,8 g |
| Sacharidy | 7,5 g |
| z toho cukry | 5,2 g |
| Bielkoviny | 2,1 g |
| Soľ | 1,8 g |
6
Skladovanie
Otvorené balenie uchovávajte v chladničke a spotrebujte do niekoľkých dní.
7
.png)