🇮🇹 Taliansko (Ligria)
Olio Extra Vergine di OlivaTaggiasca
Extra panensk olivov olej
Extra panensk olivov olej Taggiasca od rodiny Semeria predstavuje pikov kvalitu z Ligrie. Lisovany za studena, zachovava si vsetky organoleptick vlastnosti a jemnu, delikatu chu typick pre tuto vzacnu odrodu. Rodinna firma Fratelli Semeria spracovava olivy s remeselnnou preciznostou a repsektom k tradici.
2
Chutovy profil
Jemna, sladka chu s tnymi mandl a pinitovych orieskov, doplnena len velmi jemnou pikantnostou a minimalnou horkostou. Va je delikatna, ovocna s nznakmi erstvej travy a aromatickych bylin.
3
Pouzitie a tipy
- Perfektne na studene pouitie - carpaccio z ryby alebo msa
- Vhodny na salty, grilovanu zeleninu a tieple cestoviny
- Idealne na pripravu ligrskeho pesta alla genovese
- Vynikajuci na marinadu bielej ryby
- Skvelej na hrianku s paradajkami
4
Zlozenie
Extra panensk olivov olej z oliv odrody Taggiasca 100%
⚠️ Moze obsahovat stopy: Kstkovite ovocie
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 3389 kJ / 824 kcal |
| Tuky | 91,6 g |
| z toho nasytene masne kyseliny | 13,5 g |
| Sacharidy | 0 g |
| z toho cukry | 0 g |
| Bielkoviny | 0 g |
| So | 0 g |
6
Skladovanie
7
.png)