Sartori Amarone dellaValpolicella DOC
Suché červené víno z regiónu Veneto
Amarone della Valpolicella DOC od vinárskej rodiny Sartori predstavuje vrchol talianskej vinárskej tradície. Plné, suché červené víno sa vyrába z hrozna corvina, rondinella a molinara, ktoré po zbere zriejú niekoľko mesiacov na slamených rohožiach. Proces appassimento dodáva vínu jedinečnú intenzitu chuti a vyšší obsah alkoholu.
Chutovy profil
Bohatá vôňa zrelého čerešňového ovocia, sušených sliviek, čokolády a jemných korenistých tónov s nádychom tabaku a vanilky. V ústach plná, zamatová chuť s dokonalou rovnováhou medzi sladkosťou zrelého ovocia a jemnými taninmi s dlhou, príjemnou dochuťkou.
Pouzitie a tipy
- Podávajte pri teplote 18–20 °C v priestranných pohároch
- Nechajte nadýchať aspoň hodinu pred podávaním
- Ideálny spoločník k pečeným červeným mäsám, divičine a zrelým syrom
- Vhodný k parmigiano reggiano a gorgonzole
- Úžasný k bohatým cestovým pokrmom s hríbovou omáčkou
- Vhodný na dlhodobé skladovanie v pivnici na ďalšie roky
Zlozenie
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 355 kJ / 85 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 2,5 g |
| z toho cukry | 2,5 g |
| Bielkoviny | 0,1 g |
| Soľ | 0 g |
| Alkohol | 15% obj. |
Skladovanie
Vhodné na dlhodobé skladovanie v pivnici. Víno bude ďalšie roky krásne dozrievať.
.png)