🇮🇹 Italiane specialita
Sójovýolej 1L
Rastlinný olej · 1 L
Sójový olej je všestranný rastlinný olej získavaný lisovaním sójových bôbov, ktorý patrí medzi najpoužívanejšie oleje v kuchyni. Vyznačuje sa neutrálnou chuťou a svetlo zlatistou farbou, vďaka čomu je ideálny na prípravu širokej škály pokrmov. Tento olej má vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín a je bohatý na vitamín E.
2
Chutovy profil
Neutrálna chuť, jemná a bez výraznej príchuty, vôňa neprepožičiava jedlám podstatný vplyv
3
Pouzitie a tipy
- Výborný na vyprážanie vďaka vysokému bodu dymenia
- Ideálny na restovanie zeleniny, prípravu omáčok a majonézy
- Vhodný do šalátových dressingov, marinád na mäso a ryby
- Skvelý na ázijské wok jedlá a smaženie hranoliek
- Vhodný na prípravu cesta na koláče a ako základ do studených nátierok
4
Zlozenie
Rafinovaný sójový olej 100%
⚠️ Obsahuje:**Sója**
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 3700 kJ / 900 kcal |
| Tuky | 100 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 15 g |
| Sacharidy | 0 g |
| z toho cukry | 0 g |
| Bielkoviny | 0 g |
| Soľ | 0 g |
6
Skladovanie
Uchovávajte na chladnom a tmavom mieste v praktickej PET fľaši, ktorá je ľahko dávkovateľná a dlhodobo udržateľná v špajzi.
7
.png)