🇮🇹 Taliansko
MostardaCremonese
Tradičná lombardská špecialita
Mostarda Cremonese je tradičná talianska špecialita z Lombardska, ktorá spája sladkosť kandovaného ovocia s pikantnosťou horčičného oleja. Táto lahodná delikatesa vzniká dlhým varením celých alebo väčších kúskov ovocia v hustom cukrovom sirupe s prídavkom horčičnej esencie, čo jej dodáva charakteristickú štipľavú chuť.
2
Chutovy profil
Dokonalá rovnováha medzi sladkou a pikantnou chuťou. Sladkosť kandovaného ovocia s jemným nádychom horčice a cukru. Charakteristická štipľavá chuť horčičného oleja.
3
Pouzitie a tipy
- Neodmysliteľný spoločník tradičných talianskych varených mäsových špecialít bollito misto
- Vynikajúco sa hodí k zrelým tvrdým syrom ako Parmigiano Reggiano, Grana Padano či Gorgonzole
- Dopĺňa pečené mäsá, divinu, kačicu či husacie pečienky
- Použiteľná ako príloha k studeným rezom a terínam
- Originálna zložka do sendvičov s pršutom a mäkkými syrmi
4
Zlozenie
Ovocie (čerešne, hrušky, marhule, figy, mandarínky, melón), glukózovo-fruktózový sirup, cukor, horčičný olej, konzervant:oxid siričitý (E220), farbivo:tartrazín (E102)
⚠️ Obsahuje:Oxid siričitý a siričitany Moze obsahovat stopy: Farbivo E102 môže nepriaznivo ovplyvňovať aktivitu a pozornosť detí
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 1050 kJ / 247 kcal |
| Tuky | 0,2 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 60 g |
| z toho cukry | 58 g |
| Bielkoviny | 0,5 g |
| Soľ | 0,01 g |
6
Skladovanie
7
.png)