🇮🇹 Taliansko
Valle IsarcoSylvaner
Biele víno z Alto Adige · 750 ml
Elegantné biele víno z najsevernejšej vinohradníckej oblasti Talianska z údolia Valle Isarco v regióne Alto Adige. Vyznačuje sa minerálnym charakterom, živou kyselinkou a typickou aromatickou čistotou. Produkuje sa v súlade s tradičnými vinárskymi postupmi.
2
Chutovy profil
Jemná vôňa zelených jabĺk, citrusov a nenápadné tóny bylín pripomínajúce alpské lúky. Na jazyku svieže a živé, s nádhernou minerálnosťou evokujúcou kamenité pôdy vysokohorských vinohradov. Čistá, elegantná chuť s tónmi grapefruitu a bielych kvetov, zakončená dlhou a osviežujúcou dochuťou.
3
Pouzitie a tipy
- Podávajte dobre vychladené na 8–10 °C
- Ideálny k ľahkým letným pokrmom, čerstvým šalátom s kozím syrom, grilovanej zelenine
- Výborne sa hodí k pstruhovi s bylinkami a ázijskej kuchyni
- Perfektný k sushi a ľahkým cestovinama s morskými plodmi
- Vhodný na slnečnej terase a príležitostné stretnutia
4
Zlozenie
Víno, obsahuje oxid siričitý
⚠️ Obsahuje:Oxid siričitý (sulfity)
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energetická hodnota | 290 kJ / 69 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 1,5 g |
| z toho cukry | 1,5 g |
| Bielkoviny | 0,1 g |
| Soľ | 0 g |
| Obsah alkoholu | 12% obj. |
6
Skladovanie
7
.png)