🇮🇹 Taliansko
CARAPELLI BIO - Extra panenský olivovýolej
Extra panenský olivový olej z certifikovaného ekologického poľnohospodárstva · 750 ml
Carapelli BIO je extra panenský olivový olej z certifikovaného ekologického poľnohospodárstva, vyrobený výhradne z talianskych olív. Pochádza z tradičnej toskánskej olejárne Carapelli, ktorá sa olivovému oleju venuje od roku 1893. Olej je lisovaný za studena a zachováva všetky cenné živiny, antioxidanty a autentickú chuť stredomorskej kuchyne.
2
Chutovy profil
Jemný a harmonický s delikátnou vôňou čerstvých olív, jemnými tónmi zelenej trávy a mandlí. Chuť je vyvážená, mierne ovocná s príjemnou pikantnosťou.
3
Pouzitie a tipy
- Ideálny na dochucovanie čerstvých šalátov
- Vhodný na prípravu carpaccia, bruschetty alebo ako záverečná úprava teplých polievok a rizota
- Vďaka vysokému bodu dymenia vhodný na šetrné opekanie zeleniny, ryby či hydiny
- Skvelý s čerstvým pečivom na jednoduchú úpravu
4
Zlozenie
Extra panenský olivový olej z ekologického poľnohospodárstva 100%, Olivy: 100% talianskej produkcie, Lisovaný za studena
⚠️ Obsahuje:Produkt neobsahuje glutén Moze obsahovat stopy: Môže obsahovať stopy olív
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 3404 kJ / 828 kcal |
| Tuky | 92 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 13 g |
| Sacharidy | 0 g |
| z toho cukry | 0 g |
| Bielkoviny | 0 g |
| Soľ | 0 g |
6
Skladovanie
7
.png)