🇮🇹 Taliansko
SUGO NERO DISEPPIA - OMÁČKA Z ČIERNYCH SÉPIOVÝCH VRIEC
Autentická talianska omáčka z čiernych vriec sépie
Autentická talianska omáčka vyrobená z čiernych vriec sépie, ktorá predstavuje skutočnú delikatesu stredomorskej kuchyne. Pochádza z tradície benátskych a jadranských rybárov. Produkt zachováva intenzívnu morskú chuť a charakteristickú tmavú farbu.
2
Chutovy profil
Intenzívna morská chuť s jemne slaným profylom, ktorá dokonale zachytáva esenciu mora. Krémová konzistencia a bohatá chuť.
3
Pouzitie a tipy
- Ideálna na prípravu benátskeho risotta al nero di seppia - vmiešať do takmer hotového rizota spolu s čerstvými morskými plodmi a trochou bieleho vína
- Dokonale sa hodí k čerstvým cestám - linguine alebo špagety s omáčkou, cherry paradajkami a čerstvým petržlenom
- Použitie ako základ pre rybiu polievku
- Na ochutenie grilovaných kalmárov
- Originálny dip k pečivu a bruschettám
4
Zlozenie
Paradajkový pretlak, Atrament zo sépie (10%), Extra panenský olivový olej, Cibuľa, Soľ, Cesnak, Petržlen, Čierne korenie
⚠️ Moze obsahovat stopy: Môže obsahovať stopy mäkkýšov a rýb
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 385 kJ / 92 kcal |
| Tuky | 5,8 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0,8 g |
| Sacharidy | 7,2 g |
| z toho cukry | 4,5 g |
| Bielkoviny | 1,8 g |
| Soľ | 1,2 g |
6
Skladovanie
7
.png)