🇮🇹 Taliansko
Merlini SalsaTartufata 190g
Hríbová omáčka s lanýžami · 190 g
Salsa Tartufata od značky Merlini je výnimočná hríbová omáčka obohatená o vzácne lanýže, ktorá v sebe spája tradičné talianske kulinárske umenie s prvotriednymi surovinami. Jemná krémová konzistencia a intenzívna chuť lanýžov robí z tejto omáčky dokonalý doplnok k mnohým jedlám.
2
Chutovy profil
Bohatá zemitá vôňa s charakteristickou aróma lanýžov prelínajúcou sa s jemnými tónmi lesných húb. Dokonalo vyvážená omáčka s výrazným, no nie príliš dominantným lanýžovým charakterom.
3
Pouzitie a tipy
- Pridajte lyžicu omáčky na konci varenia krémových rizôt
- Vmiešajte do čerstvo uvarenej cestoviny s trochou masla a parmezánom
- Použite ako nátierku na teplé krutóny
- Pridajte do plnených omeletov
- Dochutite ňou hovädzí steak
- Použite ako základ pre krémové lanýžové omáčky k mäsovým pokrmom
- Pridajte do zemiakového pyré alebo do polievky z hlivy ustricovej
4
Zlozenie
Žampióny (Agaricus bisporus), čierne olivy, slnečnicový olej, lanýže (Tuber aestivum), soľ, cesnak,ančovičky, koreniny, aróma
⚠️ Obsahuje:Ryby (ančovičky) Moze obsahovat stopy: Celer
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 920 kJ / 220 kcal |
| Tuky | 21 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 2,5 g |
| Sacharidy | 3,5 g |
| z toho cukry | 1,2 g |
| Bielkoviny | 3,0 g |
| Soľ | 2,1 g |
6
Skladovanie
7
.png)