🇮🇹 Paraguaj
Yerba MateSerranas
Tradičný juhoamerický nápoj · 500 g
Yerba Mate Serranas je tradičný juhoamerický nápoj, ktorý pochádza z najlepších plantáží, kde sa listy yerba mate pestujú podľa tradičných metód a starostlivo spracúvajú, aby si zachovali všetky svoje cenné vlastnosti. Bohatá na prírodný kofeín, antioxidanty a minerály.
2
Chutovy profil
Intenzívna, mierne trpká chuť s príjemnými zemitými tónmi a jemnou bylinnou vôňou, ktorá okamžite prebúdza zmysly.
3
Pouzitie a tipy
- Tradične sa pripravuje v špecializovanej nádobe zvanej mate a pije sa cez kovovú slamku bombilla
- Možno ju pripraviť aj klasicky alebo vo french presse
- Zalejte 1-2 lyžice yerba mate horúcou vodou okolo 70-80 °C, nechajte 3-5 minút lúhovať a vychutajte si jej povzbudzujúci účinok
- Ideálny na ranné štartovanie, popoludňajšie osvieenie alebo ako spoločenský rituál s priateľmi
4
Zlozenie
Yerba mate (Ilex paraguariensis) - sušené a mletí listy 100 %
⚠️ Obsahuje:Produkt neobsahuje alergény Moze obsahovat stopy: Môže obsahovať stopy obilia obsahujúceho lepok z dôvodu balenia v priestoroch, kde sa spracúvajú rôzne produkty
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 270 kJ / 65 kcal |
| Tuky | 0,5 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0,1 g |
| Sacharidy | 13 g |
| z toho cukry | 0,5 g |
| Bielkoviny | 3,2 g |
| Soľ | 0,02 g |
6
Skladovanie
7
.png)