🇮🇹 Taliansko
ALNERO Extrapanenský olivový olejBIO
Extrapanenský olivový olej z ekologického poľnohospodárstva · 750 ml
Prémiový extrapanenský olivový olej z certifikovaného ekologického poľnohospodárstva, ktorý predstavuje quintessenciu talianskej olivovej tradície. Olej sa získava výlučne mechanickým lisovaním starostlivo vybraných olív za studena.
2
Chutovy profil
Jemne ovocná vôňa s tónmi čerstvej trávy a delikátne pikantnou dochuťou. Zlatozelená farba a stredne intenzívna chuť. Príjemne pošeklí na jazyku bez zbytočnej agresivity.
3
Pouzitie a tipy
- Dochucovanie čerstvých šalátov, najmä klasického Caprese s rajčinami, mozarelou a bazalkou
- Štedré polievanie na teplé bruschette s cesnakom
- Príprava tradičných talianskych omáčok, opekanie zeleniny či ryže
- Jemné dusenie rýb a morských plodov
- Finálny akcent na krémové polievky, carpaccio alebo grilovanú zeleninu
- Vhodný pre detskú výživu a diétne stravovanie
4
Zlozenie
Extrapanenský olivový olej z ekologického poľnohospodárstva 100%
⚠️ Obsahuje:Produkt neobsahuje alergény Moze obsahovat stopy: Môže obsahovať stopy kôstkovitého ovocia
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 3700 kJ / 900 kcal |
| Tuky | 100 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 14 g |
| Sacharidy | 0 g |
| z toho cukry | 0 g |
| Bielkoviny | 0 g |
| Soľ | 0 g |
6
Skladovanie
7
.png)