🇮🇹 Taliansko
LUGANA DOC OASIMANTELLINA
Biele vino z oblasti Lugana · 750 ml
Elegantné biele vino z prestížneho vinárstvi Allegrini z oblasti Lugana na junom brehu Gardského jazera. Vyrábané z autochtonnej odrody Turbiana, vyznamenávajúce sa jasnou minerálnosťou a jemnou aromatickou komplexnosťou.
2
Chutovy profil
Jemná vôňa bielych kvetov, citrusových plodov a jemných mandľových tónov. Svieža kyslosť vyvážená jemnou minerálnosťou s tónmi zrelého hrušky, bieleho broškyne a citrónovej kôry. Dlhotrvajúca, elegantná chuť.
3
Pouzitie a tipy
- Servírovať vychladené na 10-12°C
- Ideálny doplnok k ľahkým predjedlám a erstvým morským plodom
- Výborný k grilovaným rybám, jemným rizotám s bylinkami a zeleninou, sušenej treske mantecato, carpacciu z pstruha a jemným syrom ako mozzarella di bufala či čerstvý kozí syr
4
Zlozenie
Vino Lugana DOC, odroda: Turbiana (Trebbiano di Lugana) 100%, Alkohol: 12,5% obj., Obsahujesírušitany
⚠️ Obsahuje:**Sírušitany**
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 335 kJ / 80 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 2,5 g |
| z toho cukry | 0,5 g |
| Bielkoviny | 0,1 g |
| Soľ | 0,01 g |
6
Skladovanie
7
.png)