🇮🇹 Taliansko (Sicília)
Olio Extra Vergine Filtrato -Barbera 1L
Extra panenský olivový olej · 1L
Extra panenský olivový olej Barbera pochádza zo sicílskych olivových hájov, získavaný výhradne mechanickým lisovaním za studena s filtráciou. Rodinná firma Barbera si generácie zachováva rešpekt k tradícii a prináša na stoly autentickú chuť Sicílie.
2
Chutovy profil
Zlatožltá farba so zelenými odleskami, jemná harmonická vôňa čerstvých olív s tónmi trávy a aromatických bylín. Chuť je príjemne vyvážená, s jemnou pikantnosťou a ľahkou horkosťou.
3
Pouzitie a tipy
- Dochucovanie čerstvých šalátov, carpaccia a grilovanej zeleniny
- Na pečených rybách a jemnejších tepelných úpravach, pečení a dusení
- Paradajková bruschetta, pokvapkanie mozzarelly
- Základ pre domáce marinády a dresingy
4
Zlozenie
Extra panenský olivový olej 100 %
⚠️ Moze obsahovat stopy: Stopy jadier a orechov z procesu spracovania
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 3700 kJ / 900 kcal |
| Tuky | 100 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 14 g |
| Sacharidy | 0 g |
| z toho cukry | 0 g |
| Bielkoviny | 0 g |
| Soľ | 0 g |
6
Skladovanie
7
.png)