LA GIOIOSA CARTIZZE DOCG750ml
Prosecco Superiore · 750 ml
Cartizze DOCG od La Gioiosa predstavuje vrchol talianskej šumivej tradície z oblasti Valdobbiadene. Tento exkluzívny prosecco pochádza z najcennejšej oblasti Cartizze, ktorá sa rozprestiera na pouhých 107 hektároch strmých svahov. Víno sa vyrába z hrozna odrody Glera pestovaného na jedinečných pôdach, ktoré dodávajú šumivému vínu jeho charakteristický jemný a harmonický profil.
Chutovy profil
Jemná perláž a vôňa čerstvých bielych kvetov, hrušiek a zrelých jabĺk s náznakmi medu a citrusov. Na jazyku sa rozohráva nádherná harmónia medzi jemnou sladkosťou a sviežou kyselinkou. Chuť je krémová, zamatová, s dlhou aromatickou dochuťou pripomínajúcou mandľové croissanty a vanilku.
Pouzitie a tipy
- Servírujte dobre vychladené na 6-8 °C v elegantných pohároch
- Ideálne ako aperitív pred slávnostným menu
- Dokonalý sprievod k jemným dezertom, ovocným koláčom či talianskym panna cotte
- Vhodný k foie gras, údenej ryby alebo jemným syrovým krémam
- Ideálny na slávnostné príležitosti, výročia, romantické večery
Zlozenie
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 310 kJ / 74 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 2,5 g |
| z toho cukry | 2,5 g |
| Bielkoviny | 0 g |
| Soľ | 0 g |
| Alkohol | 11 % obj. |
.png)