🇮🇹 Taliansko (Modena)
Aceto Balsamico di Modena I.G.P. -Castagna
Balzamický ocot s chráneným zemepísnym označením · 250 ml
Prémijový balzamický ocot s chráneným zemepísnym označením, ktorý sa vyrába podľa tradičných metód v regióne Modena. Husťa konzistencia a intenzívna chuť z vybraných hroznových mutov a vínneho octu, dozrievajúceho v drevených sudoch. Predstavuje vynikajúcu kvalitu talianskej gastronomickej tradície.
2
Chutovy profil
Bohatá, sladko-kyslá chuť s jemnými drevenými tónmi. Dokonale vyvážená príjemne kyslá chuť s prirodzenou sladkosťou a plnou, zamatovou textúrou, ktorá na jazyku zanechá dlhotrvajúcu chuťovú stopu.
3
Pouzitie a tipy
- Ideálne na šaláty Caprese, kde dokonale doplní mozareľu a paradajky
- Pokvapkajte na čerstvé jahody a parmezán pre nečakané chutové spojenie
- Výborný na marináde pre grilované mäso
- Na pečenú zeleninu, carpaccio a risotto
- Pridávajte na konci varenia alebo priamo pri servírovaní, aby si zachoval všetky aromatické vlastnosti
4
Zlozenie
Hrozňový muštom, Vinný ocot, Farbivo: karamel (E150d), Obsahujesírany
⚠️ Obsahuje:Sírany
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 339 kJ / 80 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 18 g |
| z toho cukry | 18 g |
| Bielkoviny | 0,8 g |
| Soľ | 0,05 g |
6
Skladovanie
7
.png)