🇮🇹 Taliansko
Olej z hroznovýchjadierok
Olej z hroznových jadierok
Jemný rastlinný olej získavaný z jadierok hrozna, ktorý sa vyrába v tradičných vinárskych oblastiach Talianska. Svetložltý olej sa vyznačuje neutrálnou chuťou a vysokou odolnosťou voči vysokým teplotám, čo z neho robí ideálneho pomocníka v kuchyni.
2
Chutovy profil
Jemná, takmer neutrálna chuť, ktorá neprekrýva prirodzené arómy surovín
3
Pouzitie a tipy
- Vyprážanie, restovanie a fritovanie - jedlo získa krásnu zlatistú farbu
- Salátové dresssingy, marinády a studené omáčky
- Pečenie koláčov a dezertov
- Príprava ľahkých letných pokrmov, grilovanej zeleniny a delikátnych rýb
4
Zlozenie
Olej z hroznových jadierok 100%
⚠️ Moze obsahovat stopy: Sulfity z procesu spracovania hrozna
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 3700 kJ / 884 kcal |
| Tuky | 100 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 10 g |
| Sacharidy | 0 g |
| z toho cukry | 0 g |
| Bielkoviny | 0 g |
| Soľ | 0 g |
6
Skladovanie
7
.png)