🇮🇹 Taliansko
Chianti ClassicoGherardo
Tosknske vno DOCG · 0,75 L
Autentick tosknske vno s chrnenym oznaenm povodu DOCG, ktor stelesuje stolet tradciu vinrstva v srdci Tosknska. Vyrba sa z vybranch odrd hrozna Sangiovese, ktor rast na slnench svahoch medzi Florenciou a Sienou. Vno prejde starostlivm zrenm v dubovch sudoch, o mu dodva elegantn strukturu a komplexn charakter.
2
Chutovy profil
Intensvna va zrelch eren, suchch byln a jemnch dubovch tnov s ndychom fialiek. Pri prvom dku poctite vyven chu s prjemnou kyslosou a satnovmi tannmi, ktor sa krsne rozloia na jazyku a zanechaj dlh, prjemn dochu s tnmi ereovho komptu a korenistch odtieov.
3
Pouzitie a tipy
- Servrova k pastm s msovmi omkami
- Idealne k peenej jahacine s rozmarnom
- Vhodne k zrelmu syru pecorino alebo klasickej florentskej biftekovej
- Dekantova aspo 30 mint pred podvanm
- Servrova pri teplote 16-18 C
4
Zlozenie
Hrozno Sangiovese (min. 80%), alie autorizovan cervene odrody hrozna, obsahujesiriitany
⚠️ Obsahuje:Siriitany
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energetick hodnota | 295 kJ / 70 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nastten mastne kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 2,5 g |
| z toho cukry | 0,5 g |
| Bielkoviny | 0,1 g |
| So | 0 g |
| Obsah alkoholu | 12,5% obj. |
6
Skladovanie
7
.png)