🇮🇹 Taliansko
Aceto di Vino Rosso 100% ItalianoPonti
Ocot z červeného vína
Prémiový taliansky ocot vyrobený výhradne z vína pochádzajúceho z talianskych viníc. Značka Ponti s viac ako storočnou tradíciou od roku 1867 predstavuje synonymum kvality v oblasti octov. Ocot sa vyrába prirodzeným kvasením kvalitného červeného vína, čo mu dodáva charakteristickú chuť a arómu. Intenzívna, no vyvážená kyslosť a bohatá chuťová paleta.
2
Chutovy profil
Intenzívna, no vyvážená kyslosť s bohatou chuťovou paletou, jemná kyslastá chuť s ovocnými tónmi červeného vína
3
Pouzitie a tipy
- Oživí vaše šaláty jemnou kyslastou chuťou s ovocnými tónmi
- Výborne sa hodí na prípravu marinád pre mäso, najmä pre hovädzie steaky či jahňacie, kde zmäkčuje vlákna
- Skvelý do teplych omáčok, kde pár kvapiel vybalansuje sladkosť paradajok alebo karamelizovanej cibule
- Použite ho pri deglazingu panvice po opečení mäsa
- Niekoľko kvapiel v fazuľových či šošovicových jedlách zvýrazní ich chuť
- Ideálny na prípravu klasických talianskych dresingov v kombinácii s extra panenským olivovým olejom, soľou a čerstvými bylinkami
4
Zlozenie
Ocot z červeného vína 100% talianskeho pôvodu, obsahujesiričitany
⚠️ Obsahuje:Siričitany
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 84 kJ / 20 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 0,8 g |
| z toho cukry | 0,8 g |
| Bielkoviny | 0,1 g |
| Soľ | 0,01 g |
| Kyselosť | 6% |
6
Skladovanie
7
.png)