🇮🇹 Taliansko
Aceto Balsamico BioPrezioso
Organický balsamikový ocot z Modeny · 250 g
Prémiový organický balsamikový ocot vyrobený tradičným spôsobom v talianskom regióne Modena z certifikovaných biologických hrozien. Zrieva v drevenných sudoch a získava charakteristickú hustú konzistenciu a komplexnú chuťovú štruktúru.
2
Chutovy profil
Intenzívna a komplexná chuť s jemnými sladkými tónmi zreleho hrozna, jemnou drevitou nuansu a delikátnou kyslostou. Dokonale vyvážená sladkosť sa prelína s jemnou kyslou notou a dlho pretrvávajúcou, elegantnou dochuťou. Bohatý aromatický profil s takmer karamelizovaným charakterom.
3
Pouzitie a tipy
- Ideálne na zakončenie čerstvých salátov v kombinácii s olivovým olejom a zeleninou
- Vynikajúco dopĺňa zrelé sýry ako Parmigiano Reggiano alebo Grana Padano
- Skvelé na dochucovanie grilovanej zeleniny, carpaccia a risotta
- Finishing touch na jahodách alebo vanilkovej zmrzline
4
Zlozenie
Organická hrozienková múť*, Organický vínny ocot* *z certifikovaného ekologického poľnohospodarstva
⚠️ Obsahuje:**Sulfity** prirodzene prítomné vo vvine
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 900 kJ / 215 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 50 g |
| z toho cukry | 48 g |
| Bielkoviny | 0,8 g |
| Soľ | 0,05 g |
6
Skladovanie
7
.png)