🇮🇹 Taliansko (Modena)
Aceto Balsamico di Modena IGP 4Corone
Balzamikový ocot chránený označením pôvodu · 250 ml
Aceto Balsamico di Modena IGP 4 Corone je prémiumový balzamikový ocot chránený európskym označením pôvodu, vyrábený podľa tradičných receptúr v srdci talianskej Modeny. Zreje v drevených sudoch, kde získava svoju charakteristickú hustú konzistenciu, tmavú farbu a dokonale vyváženú chuť medzi sladkosťou a kyslou pikantnosťou.
2
Chutovy profil
Bohatá, komplexná vôňa s tónmi zrelého dreva a jemnej sladkosti, ktorá sa prelína s príjemnou kyslou notou. Chuťovo dokonale vyvážený s hustou, zamatovou konzistenciou a dlhým aftertastom, zanechávajúcim harmonickú kombináciu sladkosti a pikantnosti.
3
Pouzitie a tipy
- Na šaláty - stačí len pár kvapiek v kombinácii s extra panenským olivovým olejom
- Na dochutenie čerstvých rajčín s mozzarellou
- Na finishing steakov a grilovaného mäsa
- Výnikajúco sa páči s parmazánom a dozretými syrmi
- Dopĺňa čerstvé ovocie ako jahody a figgy
- Prekvapivá a rafinovaná kombinácia s vanilkovou zmrzlinou
- Dekoratívne pokvapoľovanie tanierov v štýle haute cuisine
4
Zlozenie
Múst z hrozna, vínny ocot, karamel (E150d), obsahujesíritany
⚠️ Obsahuje:Síritan
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 1090 kJ / 257 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 60 g |
| z toho cukry | 60 g |
| Bielkoviny | 1 g |
| Soľ | 0,08 g |
6
Skladovanie
7
.png)