🇮🇹 Taliansko
Aceto BiancoSasso
Biely vinný ocot · 500 ml
Klasický taliansky ocot vyrobený fermentáciou kvalitného bieleho vína. Tradičný produkt z roku 1920 s jemnou kyslosťou charakteristickou pre stredomorskú kuchyňu. Neodmysliteľná súčasť talianskych domácností.
2
Chutovy profil
Jemná kyslosť, istá vôňa, elegantný profil bez zbytočnej sladkosti, typický pre stredomorskú kuchyňu
3
Pouzitie a tipy
- Ideálny na prípravu ľahkých letných salátov, kde zvýrazňuje čerstvosť zeleniny bez zatieňovania jej prirodzenej chute
- Používajte na marinády pre ryby a morské plody, kde istá vôňa a jemná acidita zvýrazňuje delikátne chute
- Perfektný na prípravu dresingov v kombinácii s olivovým olejom, bylinkami a medom
- Vhodný na konzervovanie zeleniny, prípravu majonézy a omáčok
- Dochutenie grilovanej zeleniny a bielych mäs
- Na deglazovanie panvice pri príprave jemných omáčok
4
Zlozenie
Vinný ocot, obsahujesírititany
⚠️ Obsahuje:Sírititany
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 75 kJ / 18 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 0,5 g |
| z toho cukry | 0,5 g |
| Bielkoviny | 0,1 g |
| Soľ | 0,01 g |
| Kyslosť | 6% |
6
Skladovanie
7
.png)