🇮🇹 Taliansko
ACETO DI VINOROSSO
Červený vínny ocot · 1L
Tradičný taliansky červený vínny ocot získavaný prirodzeným kvasením kvalitného červeného vína. Vyznačuje sa intenzívnou rubínovou farbou a plnou, výraznou chuťou s jemnou kyslou notou. Vyrába sa podľa osvedčených talianskych receptúr, ktoré zaručujú autentickú chuť a vysokú kvalitu. Neodmysliteľná súčasť stredomorskej kuchyne.
2
Chutovy profil
Intenzívna, plná chuť s jemnou kyslou notou pripomínajúcou zrelé červené víno. Robustná chuť ideálna na dopĺňanie intenzity mäsa a vytvorenie autentickej talianskej chuťovej kombinácie.
3
Pouzitie a tipy
- Ideálny na prípravu marinád na tmavé mäso, najmä hovädzie či jahňacie
- Perfektný do dressingov na zelené šaláty s rukolou, paradajkami a mozzarellou
- Použite na deglaciu panvice po opečení steakov
- Doplnok do červených omáčok
- Niekoľko kvapiel do dusených strukovín či šošovice na zvýraznenie chuti
- Vhodný na nakladanie zeleniny
- Prípravu klasickej agrodolce omáčky spolu s trochou cukru
4
Zlozenie
Vínny ocot z červeného vína, obsahuje síran (E220)
⚠️ Obsahuje:Oxid siričitý a siričitany
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 84 kJ / 20 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 0,8 g |
| z toho cukry | 0,8 g |
| Bielkoviny | 0,1 g |
| Soľ | 0,01 g |
6
Skladovanie
7
.png)