🇮🇹 Taliansko
Aceto Balsamico Vellutato MonariFederzoni
Balsamikov ocot · 250 ml
Jemn a vyven balsamikov ocot s charakteristickou zamatovou textrou z reginu Modena. Vyrban podľa tradičných postupov s dôrazom na kvalitu a harmniu chuti. Ideálny pre elegantnú a všestrannu prísadu do kuchyne.
2
Chutovy profil
Prjemná sladkosť s jemnou kyslastou notou a drevenými tónmi zretia. Bohatá, mierne karamelová chutť s nádychom hrozna. Skvelá kombinácia sladko-kyslej chuti s lustrou textúrou.
3
Pouzitie a tipy
- Pár kvapiek na caprese s mozzarellou a paradajkami
- Na carpaccio z hovdzieho mäsa alebo pečenej zeleniny
- Ako finishing touch na grilované mäso, parmezán, jahody alebo vanilkovú zmrzlinu
- Na risotto, pečené fiky alebo ako súčasť marinády
- Stačí malé množstvo vďaka hustejšej konzistencii
4
Zlozenie
Varený hrozňový mušt, vínny ocot, farbivo: karamel (E150d), obsahujesírany
⚠️ Obsahuje:Sírany
5
Vyzivove hodnoty
| Vyzivova hodnota | Na 100 g |
|---|---|
| Energia | 1015 kJ / 239 kcal |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0 g |
| Sacharidy | 56 g |
| z toho cukry | 56 g |
| Bielkoviny | 1 g |
| Soľ | 0,05 g |
6
Skladovanie
7
.png)